Čtyřhvězdičkový kemp Spinnaker
Itálie
čtyřhvězdičkový kemp Spinnaker

Dálniční poplatky cestou do Itálie

Pro nejrychlejší a nejlevnější cestu autem do Itálie doporučujeme dvě trasy po dálnicích přes Rakousko. Zde je orientační přehled dálničních poplatků v Rakousku a v Itálii:

Dálniční poplatky v Rakousku

Pro jízdu po dálnicích v Rakousku je potřebné zakoupit dálniční známku. Je možné ji zakoupit na čerpacích stanicích, online či v některých směnárnách. Další poplatky cestou nejsou potřeba. (10-ti denní dálniční známka v Rakousku v roce 2018 vyjde na cca 9 euro, 2-měsíční na cca 26 euro)

Dálniční poplatky v Itálii

V Itálii se platí poplatky formou mýtného. Jeho výše je závislá na počtu ujetých kilometrů v rámci dané části dálnice. Při vjezdu na dálnici si u brány stisknutím tlačítka vytisknete lístek, který odevzdáte u závory na výjezdu, kde celý úsek budete platit. Tento lístek nesmíte během cesty ztratit! Zaplatit lze jak v hotovosti, tak i kartou. Na některých branách je obsluha, jinde pouze automat. Vzdálenost od rakouské hranice (Tarvisio) k výjezdu do Porto San Giorgio je cca 550 km a za tento úsek zaplatíte celkem cca 45 euro.

Jak a kde zaplatit (a kde neplatit) dálniční poplatky v Itálii

  • U pokladny s obsluhou zpravidla budete čekat nejdéle ve frontě, pokladní podáte lístek, na displeji se Vám zobrazí částka k úhradě, kterou zaplatíte. Pokud potřebujete doklad o zaplacení, požádáte o něj "ričevúta per favóre" (což znamená: "stvrzenku, prosím") Nezapomeňte za ni poděkovat slůvkem "grácie".
  • Naopak nejrychlejší bývá odbavení na pokladnách označených "carte". Sem přijedete, vložíte dálniční lístek, který jste si vzali při vjezdu na dálnici a následně zaplatíte kartou.
  • Vyhněte se pruhům a pokladnám označeným "TELEPASS". Ty jsou vyhrazeny pouze pro držitele platebních čipů "Telepass".

Kontaktní formulář