Čtyřhvězdičkový kemp Spinnaker
Itálie
čtyřhvězdičkový kemp Spinnaker

Praktické informace pro cestu autem do Itálie

Výhody vlastní dopravy můžete využít i na dovolené v kempu Spinnaker. Auto parkujete během pobytu v blízkosti bungalovu. 
Při dopravě autem se k ceně ubytování připočítává parkovné za osobní automobil, které činí 500,- Kč týdně.

 

Než vyrazíte na dovolenou autem, měli byste vědět...

 

Jak v autě skladovat zavazadla

Nejtěžší předměty by měly být uloženy nejníže v kufru auta, co nejblíže k zadním sedadlům. Rozhodně nepatří do střešních nosičů, neboť to negativně ovlivňuje jízdní vlastnosti vozu a zvyšuje riziko převrácení. Při plánování Vaší dovolené také zvažte, co a kolik věcí s sebou na dovolenou povezete. Nemá-li Váš vůz dostatečnou kapacitu úložného prostoru, doporučujeme včasně rezervovat půjdčení vhodného úložného boxu na auto, případně dalšího příslušenství. Vřele doporučujeme využít služby našich přátel, půjčovnou nosičů Erpuno z Nové Paky: www.pujcovnanosicu.cz

Jak připravit auto na cestu a jak bezpečně cestovat s plně vytíženým vozidlem

I když je Váš vůz v dobré kondici, před tak dlouhou cestou by mělo být dobrou zásadou nechat vůz pořádně zkontrolovat. A to nejlépe v servisu, kde už Váš vůz znají a kde vědí, co mají před dlouhou cestou kontrolovat. Při cestě pak mějte na paměti, že čím těžší je vozidlo, tím je delší jeho brzdná dráha. Rozhodně dodržujte bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího před Vámi.

Jaké dokumenty potřebujete v případě, že cestujete vypůjčeným vozidlem

Cestujete-li na dovolenou vypůjčeným autem, pořiďte si notářsky ověřený souhlas majitele vozu. Ideálně přeložený jak do angličtiny, tak i do italštiny.

Kolik zaplatíte za dálnice

Pro nejrychlejší a nejlevnější cestu autem do Itálie doporučujeme dvě trasy po dálnicích přes Rakousko. V Článku "Dálniční poplatky cestou do Itálie" jsme vypsali orientační přehled dálničních poplatků v Rakousku a v Itálii.

Kde po cestě natankovat

Čerpací stanice jsou podél dálnic poměrně hustě zastoupeny a jsou otevřeny 24 hodin denně. V Rakousku bývají pohonné hmnoty levnější než u nás, zejména u menších čerpacích stanic. Naopak je tomu v Itálii, tam jsou pohonné hmoty významně dražší. Na mnoha místech se dá již platit kartou. Dovoz benzínu v kanystru je zakázaný! Orientační ceny pohonných hmot v zahraničí můžete před cestou zjistit například na těchto webových stránkách: www.tolls.eu/cs/fuel-prices

Jaké jsou dopravní předpisy v Itálii

Italské dálnice jsou ve skvělém stavu. Práce na dálnici je značeno nízkými značkami s vlaječkami. Pro práci na dálnici se nepoužívají světelné značky. Povolená rychlost na dálnici je 130 km/h. (v obci 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na superstrade - rychlostní silnici - 110 km/h) Kontroly rychlosti probíhají nejčastěji elektronicky, pomocí statických i mobilních radarů. V případě vystoupení z vozu mimo obec a odpočívadla je povinné nosit reflexní vestu. Italové mimo dálnici předpisy nedodržují příliš svědomitě. Ujistěte se na každé křižovatce, že přednost na hlavní silnici a přednost zprava, kterou byste měli mít, je ostatními řidiči skutečně respektována. Z nedodržování předpisů si nicméně příklad neberte. Jako turista můžete být přeci jen pro silniční kontrolu lákavější "kořistí" než místní a pokuty jsou vysoké...

Jaká jsou v Itálii důležitá telefonní čísla pro přivolání pomoci

  • +39 nebo též 0039 - mezinárodní předvolba do Itálie
  • 112 - krádeže
  • 113 - policie
  • 115 - hasiči
  • 116 - pomoc motoristům
  • 118 - první pomoc

Když máte cestu téměř za sebou a blížíte se k Porto San Giorgio...

Nejpozději při sjezdu z dálnice kontaktujte delegáta, že se již blížíte k místu určení.

Od sjezdu z dálnice do kempu je cesta vzdálená do 10-ti minut. Delegát Vám pomůže zajistit včasné přihlášení na recepci. Bez tohoto včasného přihlášení neprojdete branou kempu a budete muset čekat na vyřízení přihlášky, čímž byste zablokovali příjezd do kempu ostatním řidičům.

 

Ideální čas příjezdu do kempu je mezi 11-13 hodinou

Dřívější příjezd se většinou kryje s příjezdy autobusů a na pomoc delegáta byste mohli déle čekat. Komplikovanější je i pozdější příjezd, neboť od 13, 30 do 16,30 dodržují italové siestu, dobu odpočinku, kdy je recepce kempu zavřená. V případě, že již bude po cestě jasné, že přijedete mimo tuto dobu, je nutné co nejdříve kontaktovat delegáta a upřesnit předpokládanou hodinu příjezdu.

Kontaktní formulář